Численні інновації в ІТ сфері призводять до появи великої кількості нових і незрозумілих пересічному користувачу абревіатур. Однією з таких являється ІоТ або ж Інтернет речей.
Виявляється IoT давно вже не є новинкою, адже обговорення ідеї ІоТ триває протягом кількох десятиліть. Насправді суть IoT дуже проста – це можливість “спілкування” пристроїв один з одним, з мобільними додатками та з їх власниками через Інтернет.

Проте, IoT охоплює ширшу сферу впливу, ніж звичайне управління пристроями та смарт-будинками через Інтернет. З допомогою рішень IoT можна будувати інтелектуальні міста, управляти промисловістю, агропромисловим коплексом, безпекою. За допомогою різних датчиків та сенсорів можна вести моніторинг  стану хворих, навантаження на спортсменів, енергоспоживання і т. ін.

В чому ж доцільність і ефективність застосування IoT?

Отримання великої кількості різноманітної інформації та її автоматизоване використання дозволяє оптимізувати споживання електроенергії.
Цифрове представлення будь-якої інформації про певний об’єкт має значно більшу цінність, ніж цей об’єкт.
IoT – це багатогранний комплекс, за допомогою якого будь-що можна підключити до мережі Інтернет і отримати повний контроль над цим. Інакше кажучи, Інтернет речей – це механізм для перетворення фізичного світу в єдину велику інформаційну систему за допомогою широкосмугового Інтернету.

Важливою перевагою комплексного рішення IoT від ІнформКонсалт є широкий спектр реалізації, який охоплює: індустріальний Інтернет речей, побутовий Інтернет речей та публічний Інтернет речей, що дає змогу отримувати прибуток навіть займаючи незначну частку ринку в кожному сегменті.